Jaki będzie Twój pierwszy krok?

W coachingu cele nazywa się często „marzeniami z nogami”.

Dlaczego? Bo podczas każdego spotkania wychodzi się od najszczerszych marzeń, pomysłów i myśli wolnych od krytyki rozumu. Ich moc powoduje wzrost motywacji i pewność, że praca z coachem oprze się na tym, co najbardziej w danej chwili istotne. To przeważnie bardzo energetyczna część spotkania i miła dla obu stron. Po tej części (która trwa krócej lub dłużej), następuje jedno z moich ulubionych pytań: „Jaki będzie Twój pierwszy krok?”. To moment, w którym zwykle zapada cisza.

Ta cisza to pierwszy krok ku zmianie.

Czasem pojawia się bezradny uśmiech. To moment, w którym marzeniom opadają skrzydła. Na szczęście cisza ta ma moc. Powoduje mobilizację wszystkich stron – moją i mojego rozmówcy. To moment, w którym marzeniom dorastają nogi. Następuje mój ulubiony moment każdego spotkania.

Zaczyna się podróż do celu.

Każdą podróż zaczyna jakiś pierwszy krok. Chyba każdy powtarza to do znudzenia. Ja też, ale tylko dlatego, że to święta prawda. Niezależnie od tego, czego pragniesz, jeśli nie wykonasz pierwszego kroku, nic nie osiągniesz. Proste, prawda? Zrób z tego użytek i pomyśl, co będzie pierwszym krokiem w realizacji marzenia, o którym od dawna już myślisz.

Powodzenia

Podziel się...Email this to someoneShare on Facebook0Digg thisShare on LinkedIn0Share on Google+0Share on VKTweet about this on TwitterShare on Tumblr0Print this pagePin on Pinterest0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress