Optymizm w trudnych chwilach, czyli „Bóg nigdy nie mruga” Reginy Brett

Nowy Rok zawsze niesie ze sobą optymizm.

Nowe plany, nowe cele, nowe nadzieje. Chciałoby się tak cały rok. Jednak czasem brakuje paliwa. Jeśli tak się zdarzy, otwórz tę książkę.

Zdarza się, że optymizm to towar deficytowy. „Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu” Reginy Brett to skarbnica mądrości na trudne dni zebrana na podstawie własnych sytuacji życiowych autorki (m.in. długoletnia choroba nowotworowa). Znam osoby, którym dała nadzieję na zdrowie, znam osoby, które nabrały pogody ducha pod jej wpływem i czerpią ją z niej zawsze, gdy dopada ich smutek. Polecam ją gorąco do czytania od deski do deski i przypadkiem, wertując pojedyncze kartki w poszukiwaniu rozwiązań aktualnie palących problemów. Optymizm po przeczytaniu jej to coś oczywistego.

Jeden z wielu cytatów wartych zapamiętania:

„Jeśli o nic nie prosisz, niczego nie dostaniesz. Więc proś. Czasem usłyszysz „tak”, czasem „nie”. Ale jeśli nawet nie zapytasz, odpowiedź zawsze brzmi „nie”. Sam jej sobie udzieliłeś”.

IMGP4742tekst

Podziel się...Email this to someoneShare on Facebook0Digg thisShare on LinkedIn0Share on Google+0Share on VKTweet about this on TwitterShare on Tumblr0Print this pagePin on Pinterest0

2 thoughts on “Optymizm w trudnych chwilach, czyli „Bóg nigdy nie mruga” Reginy Brett

 • Styczeń 5, 2015 o 10:56 am
  Permalink

  Co za zbieżność myśli ostatnio obserwuję :-) Książkę R. Brett aktualnie czytam i kto wie czy nie zakupię kolejnej jej książki. Akurat wczoraj skończyłam na rozdziale mówiącym o tym, żebyśmy martwiąc się „pierdołami” – jednocześnie zastanowili, jakie to będzie miało znaczenie za pięć lat.

  Odpowiedz
  • Styczeń 5, 2015 o 1:27 pm
   Permalink

   Odpowiedzi do nas same przychodzą, jeśli tylko jesteśmy gotowi je usłyszeć ;) Świat nam odpowiada. A zbieżność jest faktycznie bardzo duża, bo zaplanowałam na jutro posta właśnie z podobną myślą przewodnią, co Twoja refleksja, Gaja. Dziękuję Ci, jak widać Świat mi mówi, że dobry kierunek obrały moje myśli ;) pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress