Matryca wpływu

Dzień dobry w poniedziałek!! Ale… czy naprawdę jest dobry?

Jeśli wierzyć reklamie: 2 na 3 Polaków odczuwa stres z powodu poniedziałku. A jak jest u Ciebie? Czy denerwujesz się na coś, na co nie masz przecież zupełnie wpływu? Czy zdarza ci się mówić: „taki już mój los”, „co ja mogę”, „przecież to nie ode mnie zależy, jaką mam pracę”? To częsta postawa bezradności, zdawania się na los i przypadek. Jak odważyć się na branie spraw w swoje ręce i odzyskać poczucie kontroli nad własnym życiem? Polecam bardzo proste, ale efektywne ćwiczenie o nazwie Matryca wpływu.

matryca wpływu

Ćwiczenie Matryca wpływu polega na uzupełnieniu powyższego obrazka wg wzoru:

MAM WPŁYW I DZIAŁAM: umieść tam wszystkie sprawy z Twojego życia, na które czujesz, że masz wpływ i realnie ten wpływ wykorzystujesz, np. mam wpływ na to, ilu mam klientów i aktywnie działam, żeby ich pozyskać.

MAM WPŁYW I NIE DZIAŁAM: zapisz wszystkie też rzeczy w swoim życiu, na które masz wpływ, ale nic z nimi nie robisz, np. mam wpływ na to, żeby realizować swoje marzenia i nadać swojej pracy sens, a mimo to nie robię niczego w tym kierunku.

NIE MAM WPŁYWU I NIE DZIAŁAM: zapisz wszystkie te sprawy, które nie zależą od Ciebie, a którym mimo to poświęcasz swoją energię i uwagę. Na przykład stale przeżywasz i narzekasz na 23% podatek VAT, pomimo że nie masz wpływu na to, żeby go zmniejszyć.

NIE MAM WPŁYWU I NIE DZIAŁAM: zapisz wszystkie te rzeczy, które nie zależą od Ciebie, i którym (na szczęście) nie poświęcasz swojej uwagi, np. nie masz wpływu na to, że wprowadzono 23 % VAT na oferowane przez Ciebie usługi, więc po prostu to przyjmujesz i tak zmieniasz politykę cenową, żeby nadal utrzymywać satysfakcjonujący zysk.

Teraz podejmij śmiałą decyzję, żeby zacząć działać w obszarze „mam wpływ”, a nie trwonić cennej energii w obszarze „nie mam wpływu”.

Powodzenia!
Podziel się...Email this to someoneShare on Facebook0Digg thisShare on LinkedIn0Share on Google+0Share on VKTweet about this on TwitterShare on Tumblr0Print this pagePin on Pinterest0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress